вторник, 20 мая 2025 г.

             Українська мова 5 клас на 21.05.2025

    Орфографія. Уживання м`якого знака. Апостроф.

Тренувальні вправи.

1. Перепишіть слова. Замість крапок, де потрібно, поставте м’який знак. Поясніть правила його вживання.

Люд..с..кіс..т.., Гуцул..щина, вітерец.., Гал..чин, тихесен..кий, Гор..кий, жнец.., піс..ня, с..віт, с..піл..ний, близ..кіс..т.., с..огодні, ц..огорічний, мен..шість, різ..бяр, громад..с..кіс..ть, шіст..десят.., промін..чик, мален..кий, Уман..щина, нян..чити, дон..ці, уман..с..кий, Пан..ченко, Мирон..чук, Іл..ля, чотир..ох, у мис..ці, на гіл..ці, до він..ця, волин..с..кий.

Тетян..чин, ласун..ці, л..отчик, ковз..кий, лічил..ник, Натал..ці, вікон..ця, селян..с..кий, галуз..зю, лл..єт..ся, в’яз..кіс..ть, у спіл..ці, повіс..т..ю, куз..ня, до-мен..щик, стат..тя, козац..кий, голубон..ці, громадян..с..кий, копіювал..ний, пу-жал..но, дев’ят..сот.., тон..ший, сімнад..цят.., порад..ся, Михал..чук.

2. Спишіть, уставляючи, де потрібно, апостроф або м’який знак.

Дон..чин, матін..ці, нен..ці, рибал..ство, він..чати, бакен..щик, тон..ший, балкон..чик, Кордил..єри, С..єрра-Невада, прицв..яхований, Григор..єв, майбут..нє, різ..бяр, духм..яний, під..яр..я, т..мяний, спіл..ці, рибалон..ці, бутон..єрка, жен..шен.., монпанс..є, пан..європейський, гол..ці, В..єнт..ян, з..ятрений, уман..с..кий, сопіл..ці, співачка Монсерат Кабал..є, Пхен..ян, мен..ше, художник Амадео Моділ..яні, рутв..яний вінок.

3. Від поданих слів утворіть: а) прикметники; б) дієслова з префіксом роз-.

а) Морква, торф, олово, риба, дерево, мавпа, камінь, тьма.

б) Їхати, єднати, їсти, юшка, ятрити.

4. Перепишіть речення, замість крапок, де потрібно, поставте апостроф і м’який знак, поясніть їх написання.

1. Козацька річен..ка тече, не ст..марена буденним світом. (Л. Степовичка) 2. Червоні вулики з подвір..я пливуть гречками у блакит.., співає липа на узгір..ї і щирим золотом кипит… (М. Стельмах) 3. Запахне м..ятою, дощем і матіолою духм..яно. (П. Макєєв) 4. Юрко йшов по стежині, що пролягала між заростями кін..с..кого щавлю. (Є. Гуцало) 5. По дорозі, здіймаючи хмари куряви, безконечним потоком мчат.. до поля переповнені бійцями п..ятитонки. (О. Довженко) 6. Усім Галя раден..ка страх, а до мен..шого кинет..ся і ввіп..ється, як п..явочка. (Марко Вовчок) 7. Я поведу тебе в далекий край, незнаний край, де тихі, темні води спокійно сплят.., як мертві, т..м..яні очі. (Леся Українка) 8. Шумит.. земля благословенна гіл..лям квітуючих садів, що в праці плекані щоденній гордят..ся зав..яззю плодів. (М. Гірник) 9. Поляна ця, подз..обана струхлявілими пен..ками, викружилася край осич..няка, трохи на згірку. (Є. Гуцало) 10. Дух прив..ялої м..яти розійшовся у свіжому повітрі. (І. Нечуй-Левицький) 

5. Перепишіть речення; на місці крапок, де треба, ставте апостроф. Поясніть правила вживання його в українській мові.

1. В небі хмарки білосніжні, легкі, ніби пір..я, роси на травах — погоди хорошої знак. 2. Ніколи я не знав, як тяжко жить без солов..я, що в пісні аж тремтить тільцем своїм маленьким і гар..ячим. 3. Був я в Сосниці недавно, в тому В..юнищі зеленім, в тій селянській щедрій хаті, де Довженко народивсь. (Із тв. М. Рильського) 4. Сидячи на оберемку нарваного лугового різнотрав..я, що пахло ромашкою, м..ятою і татарським зіллям, я милувався вільним простором неширокої річечки, яка плавно текла в пласких берегах. (Є. Гуцало) 5. Цю тайну знає різдвяний сніг, а він уміє зберігати тайни. (І. Жиленко) 

6. Слова з м’яким знаком та без нього запишіть у дві колонки під диктовку вчителя.

Мідь, користю, трьох’ярусний, роль, менший, кінчик, Мінськ, сім, кров, буквар, Харків, тінь, кобзарський, неньчин, батько, Степанчук, тонший, друкар, Маланчин, дівчиноньці, сільський, сьогоднішній, сопілці, кальці, бурульці, сестричці, бульйон, Болонья, поморянин, інший, Севілья, каньйон, дьоготь, Дьяконов, Дягилев, Дюма, сьомий, мадяр.

Домашнє завдання 

Виконайте тести

1. Укажіть рядок, у якому всі слова пишуться з апострофом.

А бур..ян, Лук..яненко, ф..юзеляж, повітр..я

Б довір..я, інтерв..ю, дзв..якнути, б..юст

В матір..ю, Монтеск..є, невід..ємний, пір..я

Г у міжгір..ї, б..юро, тьм..яний, різнотрав..я


2. Укажіть рядок, у якому всі слова пишуться без апострофа.

А М..юнхен, грав..юра, р..ясно, вар..яг

Б Бр..юссель, медв..яний, пред..явник, вестиб..юль

В рутв..яний, св..ященик, возз..єднати, Д..юма

Г кап..юшон, мор..як, багр..яний, п..єдестал


3. Укажіть рядок, у якому всі слова пишуться зі знаком м’якшення.

А рибал..ство, погод..ся, прип’ят..ський, голівон..ці

Б зателен..кати, красун..чик, купал..ський, виріз..бити

В вигул..кнути, зат..марити, нац..кувати, консул..ський

Г кан..йон, ковз..кий, мал..ва, локал..ний


воскресенье, 18 мая 2025 г.

 

             Українська література 5 –А клас на 19.05.2025

       Дмитро Красицький. «Дитинство Тараса» (фрагменти).

Дмитро Красицький  Дмитро Филимонович народився 7 листопада 1901 року в с.Зелена Діброва Звенигородського району Черкаської області. Він був правнуком рідної сестри Тараса Шевченка - Катерини.

З 17 років почав писати вірші. Перші твори були опубліковані в газеті «Звенигородщина».

1922 року закінчив Київський вищий інститут народної освіти, 1926-го — Московський комуністичний університет.

1922—1927 – працює у Дніпропетровську завідувачем гарнізонної бібліотеки 89-го стрілецького Чонгарського полку. В 1928—1930 роках завідував літературною частиною театру «Шевченківці».

З1931 по 1941 працював у системі народної освіти, викладав на кафедрі основ марксизму-ленінізму гірничого інституту.

Під час Другої світової війни був мобілізований, брав участь у боях німецько-радянської війни.

В 1944—1945 роках працював завідувачем кафедри історії та деканом історичного факультету університету, директором Дніпропетровського історичного музею.

У 1946 р. він оселився в Києві. Протягом 1946—1948 років — директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Потім працював директором (1948 -1953), а згодом — заступником директора з наукової роботи будинку музею Т. Г. Шевченка (1953-1963).

23 роки був членом редколегії журналу «Людина і світ», членом методичної ради товариства «Знання», надрукував більше 500 статей і нарисів з літературознавства та шевченкознавства. Він є автором біографічних повістей, оповідань і нарисів про Тараса Шевченка - «Дитинство Тараса», «Юність Тараса», «Тарас – художник».

З 1960 — член Спілки письменників України.   Помер письменник 8 січня 1989 року у Києві. Йому було 87 років.

Робота з текстом.

Дитинство Тараса

Коротенькі оповідання про дитинство Тараса Шевченка

ПЕРШИЙ ДЕНЬ У ШКОЛІ

Сонце сьогодні неначе і сходило не так, як завжди. Не встигло воно зазирнути крізь шибку в хату, як Тарас схопився з постелі, нашвидку одягся. Мати обдарувала його посмішкою. Вона говорила, ніби співала. Слова її були такі ласкаві, ніжні. Блакитні очі світились, зморшки розходились, і обличчя ставало зовсім молодим. Мати метушилась, бо ж сьогодні синок уперше йде до школи, до дяка Рубана в науку.

Ось і дід Іван переступив поріг. Поздоровкався.

— Ну, гаразд. Я бачу, що Тарас уже зібрався. То, може, підемо, щоб не спізнитись.

Тарас тільки цього й чекав. Мати пригладила йому чуба, одягла нову шапку, куплену у Вільшаній, почепила через плече торбу, куди вкладено Тарасів скарб — буквар.

— Щасти тобі, синку, з легкої руки діда Івана, щоб добре вчився!

...Дід Іван міряв ковінькою вулицю, швиденько прямуючи понад яром до вигону. Тут стояла самотньою хата дяка Рубана, якого по-вуличному дражнили Совгир. І справді, він був дуже схожий на кріпака Совгиря... такий самий на зріст, з такою ж кудлатою бородою, з такими ж сірими підсліпуватими очима.

Побачивши через вікно Івана Шевченка, що з хлопцем прямував до

школи, дяк вийшов їм назустріч.

— Здоровенькі були, з понеділком вас! — привітався дід. — Оце я вам, пане дяче, в науку хлопця привів.

— А, це син Григорія Шевченка? Запримітив, запримітив. Це той, що співав "Лугом іду, коня веду"? Добрий співак, добрий...

Дяк дивився на Тараса, а той стояв, жужмив у руках шапку, не знаючи, де діти очі, куди сховати руки.

— Ну, коли так, приймаємо до школи.

Дяк причинив двері й пропустив Тараса у сіни:

— Заходь, заходь до хати. Там уже є такі, як ти.

Тарас із сіней пройшов у невеличку хату. Посередині стояв стіл з двома ослонами. Попід стіною — лави. Ліворуч — піч без запічка, невеличкий мисник, а в кутку згори й донизу ікони: одні чорні, аж важко розібрати, що на них намальовано, інші блискучі, як у церкві.

Хлопці раділи, що прийшов Тарас, а найбільше зрадів Данило Бондаренко, вірний його друг. Вони одразу ж зчинили лемент, сперечаючись між собою, де сяде Тарас. Школа могла вмістити з десяток учнів, хоч у селі була не одна сотня хлопчаків. Дівчат зовсім не вчили.

Прочинились двері, і в хату ввійшов дяк Павло Рубан. Тарас стояв серед хати, а хлопці поприлипали до ослонів, схилились над столом. Куди сяде Тарас?

— Даниле, посунься! Оце твоє місце, сідай! — промовив дяк до Тараса, і урок почався.

— Аз! Буки! Веді!

Важка грамота, а дід наказував: приглядайся уважно, запам'ятовуй.

Дати письмові відповіді.

·         Чому оповідання має таку назву?

·         Як рано прокинувся Тарас того дня?

·         Хто повів малого Шевченка до школи?

·         Хто з дітей найбільше зрадів Тарасові?

·         Скільки дітей могло вміститися у школі?

·         А чи навчалися дівчатка?

Робота з текстом.

Катерина малювала півники

Ранок був ясний, сонячний. На небі ні хмарки. Тиша. Тарас проснувся дуже рано. Йому не спиться. Катря ще вчора казала, що буде хату мазати… Коли помаже – нові малюнки на стінах розмалює.

"І у нас будуть нові півники, – подумав Тарас. – Он у Бондаренка помазали хату і хіба такі півні намалювали!.. У нас будуть кращі… Катря малює краще всіх на світі.

У Решетилів стіни розмальовані квітами. Скільки їх там! І маки, і всякі квіти: сині, зелені, червоні… У хаті Оксани Ковалівни – чорнобривці…

Проте у нас буде найкраще".

Ярина з Марією ще спали в запічку, Микита на полу, Катря, видно, давно вже господарює… Не спиться Тарасові, і він швиденько стає з полу на долівку. Тихенько, щоб не розбудить сестричок і брата, одчиняє двері, виходить у сіні, надвір.

Свіже ранкове повітря дихнуло в обличчя.

В садку весело виспівували пташки.

Соловейко то ніжним, тоненьким голоском дріботів, то тьохкав, аж на серці радісно ставало.

– Чого це ти, Тарасику, так рано встав?

– Я тобі на поміч прийшов.

– Та й помочі з тебе! Спав би! Людські діти ще сплять. Уранці найсолодший сон.

– А мені не спиться, Катрусю. Ти ж казала, що будеш хату мазати і нові малюнки на стінах намалюєш.

– Еге ж, буду мазати, нові малюнки намалюю, – говорила Катря, розводячи білу глину в черепку. Біля хати була вже замішана руда глина.

"Шпарувати буде", подумав Тарас.

Катря мазала хату, а під руками весь час вештався братик і надокучав питаннями: коли та які малюнки вона малюватиме.

– Катрусю, ти на комині нові півні намалюєш?

– Намалюю, але зачекай трохи й не перешкоджай, не ходи під руками, а то й свята застануть з віхтями.

Хату побілено, помазано долівку. Поки вона сохла, Катря в сінях заходилася готувати фарби, щоб на стінах і на комині намалювати нові малюнки.

 

– Катрусю, зроби, щоб півень не такий сердитий був. Добав чубчика – гребінь дуже похилився. Катрусю, добав трохи хвостика.

І на комині з-під умілих рук виросли на високих ногах два півники.

Тарас аж підстрибував з радощів.

"Як виросту, буду малярем".

Літературний диктант

1.     Чому Тарас прокинувся дуже рано?

2.     Що Катря обіцяла намалювати на стінах?

3.     Яка пташка співала так, що у Тараса "аж на серці радісно ставало"?

4.     Кого Катря мала намалювати на комині?

5.     Що потрібно було додати намальованому півню, щоб він не такий сердитий був?

6.     Після цього хлопчик вирішив, що він обов'язково буде...

Робота з текстом.

Золоті в тебе пальчики

Якось Тарас ніс подвір'ям воду до кухні і зачув галас паненят у садку:

– Учитель, учитель! – і вони кинулись назустріч літній людині. Оточений панськими дітьми, учитель сів на лавочці й почав щось розповідати.

Поставивши відра на землю, Тарас підкрався до огорожі послухати, про що йтиме мова. Серце його завмирало в грудях.

Учитель Превлоцький розповідав дітям, що вчитиме їх малювати. І одразу розпочав урок. Він пояснював просто, ясно, а панські діти ніяк не могли второпати. "І чого тут не розуміти", дивувався Тарас.

Учитель ще раз пояснив, і Тарасові здалось, що навіть баран, який ходив по подвір'ю і скуб траву, і то вже міг би розібрати… Прощаючись, учитель сказав, що приходитиме щодня в післяобідню пору, і звелів паненятам приготувати папір та олівця.

З того дня Тарас почав потай слухати уроки малювання. Зранку він дуже вправно працював на кухні, щоб скоріше усе впорати, а в обідню пору зникав, що й не розшукати.

 

Сховавшись за тином, хлопець уважно слухав, що говорив учитель. Він сумлінно перемальовував усі малюнки, які давав учитель своїм учням. Незабаром Тарас навчився знімати натуру, затушовувати тіні.

Одного разу вчитель примітив, що якесь бідне хлоп'я, сидячи за тином, слухає його і щось малює.

"І що то воно може малювати своїми огрубілими пальцями", подумав учитель і підійшов до огорожі. Його здивуванню не було меж – кріпацька дитина тримала в руках чудово виконаний малюнок.

Учитель глянув на руки Тараса, на чорні, загрубілі від тяжкої роботи пальці й промовив:

– Золоті в тебе пальчики, хлопче… Дай малюнок…

Схопились панські діти, обступили вчителя, в руках якого було пречудово виконане тільки-но дане їм завдання.

Учитель розпитав Тараса, хто він, чий, звідки, як опинився серед челяді, що робить, похвалив за малюнок і дозволив приходити на уроки.

– Учись, учись! З тебе буде маляр! – І дав Тарасові аж п'ять аркушів паперу й олівець.

Творча робота.

Скласти план до прочитаного розділу.

Віднови прислів’я про Тараса Шевченка:

початок

продовження

1

Шевченко Тарас -

А

і ніколи не забудем.

2

Ми Шевченка славить будем,

Б

наче сонце для нас.

3

Шевченкові твори

В

буде жити тисячу літ.

4

Шевченківський «Заповіт»

Г

то для народу — великий дар.

5

Шевченків «Кобзар» —

Ґ

сяють, мов зорі.

 

Домашнє завдання.

Прочитайте вдома інші розділи твору "Дитинство Тараса"

 

Українська мова 5 клас на 19.05.2025

Тренувальні вправи. Повторення теми «Фонетика», «Орфоепія», «Графіка», «Орфографія».

Завдання з розвитку зв’язного мовлення.

     Прочитайте текст, правильно вживаючи у в, і й. Поставте за текстом питання своєму товаришу, будьте готові дати відповідь на поставлене питання.

                                                          Наші предки

     Ми (у, в) країнці. А нашими предками були слов’я­ни. Жили вони спочатку (у, в) лісах, полювали на звірів, ловили (у, в) озерах рибу. Потім стали розводити худо­бу, вирощували хліб. Навчилися (у, в) сяких ремесел. Слов’яни вірили (у, в) багатьох богів. Вірили наші пред­ки, що існують нечисті сили: лісовики, домовики, ру­салки. Слов’яни ділилися на окремі племена. Біля Києва жили поляни, а далі назад — древляни. Кожне плем’я мало свої землі (і, й) свого князя. Пізніше сло­в’янські племена згуртувались навколо Києва (і, й) утворили свою державу — Київську Русь.

                                                                                        (За М. Грушевським)

  «Майстер пера»

-         Змініть слова так, щоб відбулося чергування

І. Перемога, безпека, дорога, пастух.

ІІ. Бідолаха, берізка, увага, книга.

 

« Розумне перо»  -  переписати прислів’я, подані в дужках слова поставте в потрібній формі

І. Мудрість – найлегша ноша в ( дорога).

   На ( підлога) пшениця не зійде.   

ІІ.   Що на умі, те й на ( язик ).

      Хліб у ( дорога) не затяжить.

 

 « В гостях у казкових героїв»     -  виписати слова з орфограмою « знак м’якшення», відгадати загадки

Ø Хто,  кругленький і смачненький,

Із віконця скік та скік,

Втік від Баби і від Діда

До Лисички на язик?

Це не Зайчик і не Котик,

Не Бичок, не Сірий Вовк,

Це веселий й хвалькуватий,

Невгамовний     ( Колобок)

 

Ø Старенька бабуся у лісі жила,

Гостинці для неї онука несла.

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься?

Хто б відповів?     («Червона Шапочка»)

 

Ø В’ється річка невеличка,

Й хлопчик у човні сидить,

З берега матуся кличе,

Щоб обідом пригостить.

І вгадать цього героя

 Справа зовсім не складна.

 Казка ця усім відома,

 Про…( Телесика ) вона.

 

Ø Сумує бабуся і плаче,

Дідусь витирає сльозу,

А курочка кудкудаче:

«Я вам золоте принесу».    ( «Курочка Ряба»)

 

«Орфографічна хвилинка»    -  записати слова правильно

І. Українс…кий, яблун…ці, л…одяний, відчуваєт…ся, Хар…ків, різ…блений, близ…кість, він…чати, хатин…ці, утр…ох, ллєт…ся, зозул…ці.

ІІ. Голубон…ці, радомишл…с…кий, наріж…те, нен…ці,  бояз…кий, камін…чик, галуз…ці, селянс…кий, переллєт…ся, перевір…те, перелаз…мо, с…омий.

 

 «Алфавітний лабіринт»

І. Виписати слова з апострофом і розташуйте за абеткою

ІІ. Виписати слова без апострофа, розташуйте їх за абеткою

Моркв…яний, мавп…ячий, арф…яр, духм…яний, пір…їна, хлоп…ята, р…юмсати, від…їхати, медв…яний, слов…яни, р…ятувальник, роз…яснити, гр…ядка, міжгір…я,бур…я, бур…ян, уз гір…я, р…рюкзак.

 

Домашнє завдання

Повторити § 54-61

четверг, 15 мая 2025 г.

 

Українська література 11 -б клас на 16.05.2025

Контрольна робота  «Постмодернізм і постпостмодернізм»

Виконання різнорівневих завдань

І. Клоуз-тест.

1. Уперше термін «постмодернізм» в Україні було вжито

2. Хронологічні  межі  постмодернізму  умовно визначають

3. Основними  ознаками  постмодерного  художнього світу є

4. Термін «постмодернізм» перекладається як

5. Характерною  ознакою у побудові сюжету постмодерних творів є

6. Укажіть риси літератури постмодернізму…

ІІ. Тестування

1. У якому прозовому творі постмодерністської літератури головна думка виражена  в словах «Честь понад усе»?

А) «Ворошиловград» С. Жадана  Б) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос

В) «Фелікс Австрія» С. Андрухович  Г) «Криничар» М. Дочинця

Ґ) «Shevchenko is OK» Ю. Андруховича.

2. Героїня якого твору має протилежні риси характеру: з одного боку - інвалід, веде злиденне життя, зазнала подвійної зради, а з іншого - зрадниця, підла маніпулянтка?

А) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос Б) «Інтернат» С. Жадана

В) «Зачаровані музиканти» Г. Пагутяк Г) «Казка про калинову сопілку» О.Забужко Ґ) «Маленька п’єса про зраду». О. Ірванця.

3. Упізнайте героя. «Ще півтора роки тому … ходив на роботу, вечорами й на вихідних займався репетиторством, на життя цілком вистачало»…

А) Герман Корольов «Ворошиловград» С. Жадана Б) Григорій Кейван  «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос В) Матвій Домницький «Зачаровані музиканти» Г. Пагутяк Г) Паша «Інтернат» С. Жадана Ґ) Дмитро Маркіянів «Казка про калинову сопілку» О. Забужко.

4. У Тисовій Рівні відбуваються події  твору…

А) «Казка про калинову сопілку» О.Забужко Б) «Інтернат» С. Жадана

В) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос Г) «Shevchenko is OK» Ю.Андруховича Ґ) «Криничар» М. Дочинця.

5. Жертвою родового прокляття є герой твору…

А) «Ворошиловград» С. Жадана  Б) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос

В) «Казка про калинову сопілку» О. Забужко Г) «Фелікс Австрія» С.Андрухович  Ґ) «Зачаровані музиканти» Г. Пагутяк.

6. Хто з авторів постмодерної прози про особливості творення персонажів говорить так: «Я намагаюся розвернути кожну людину так, як розвертають діамант перед прожектором..»?

А) Г. Пагутяк Б) М. Дочинець В) Ю. Андрухович Г) М.Матіос Ґ) О. Забужко.

7. Художній фільм «Дике поле» створено за мотивами твору…

А) «Ворошиловград» С. Жадана  Б) «Інтернат» С. Жадана В) «Маленька п’єса про зраду». О. Ірванця Г) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос

Ґ) «Криничар» М. Дочинця.

8. Життєве кредо «працюй, навчаючись; навчайся працюючи» обирає герой твору…

А) «Shevchenko is OK» Ю.Андруховича Б) «Інтернат» С. Жадана

В) «Криничар» М. Дочинця  Г) «Зачаровані музиканти» Г. Пагутяк  Ґ) «Казка про калинову сопілку» О. Забужко.

9. У якому творі події відбуваються в Україні  в ХVІ столітті і персонажами в ньому, крім реальних людей,  є Ті, що літають у повітрі, хатники (домовики), лісовики, князь і княгиня таємничого світу?

А) «Казка про калинову сопілку» О. Забужко Б) «Криничар» М. Дочинця 

великої букви, про людину, яка служить до кінця свого життя, у цьому подвиг наш – просто служити». Назвіть В) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос Г) «Зачаровані музиканти» Г.Пагутяк  Ґ) «Фелікс Австрія» С. Андрухович.  

10. Автор про свою книжку сказав так: «Це книжка про Служіння з цей твір.

А) «Криничар»  Б) «Майже ніколи не навпаки»  В) «Shevchenko is OK» 

Г) «Інтернат»  Ґ) «Ворошиловград».

11. Назвіть твір, сюжетно пов'язаний із казкою «Про дідову і бабину дочку» і притчею про Каїна та Авеля.

А) «Майже ніколи не навпаки» М.Матіос Б) «Інтернат» С. Жадана

В) «Зачаровані музиканти» Г. Пагутяк Г) «Казка про калинову сопілку» О.Забужко Ґ) «Маленька п’єса про зраду». О. Ірванця.

12. Присвяту «Історії українського рейдерства присвячується» має один із творів:

А) «Зачаровані музиканти» Г.Пагутяк Б) «Ворошиловград» С. Жадана  

В) «Криничар» М. Дочинця  Г) «Фелікс Австрія» С. Андрухович  

Ґ) «Інтернат» С. Жадана.

ІІІ. Творча робота на тему: «Твір сучасної літератури, який мене найбільше вразив».

 

 

             Українська мова 5 клас на 21.05.2025     Орфографія. Уживання м`якого знака. Апостроф. Тренувальні вправи. 1. Перепишіть сло...